خانه / روابط عمومی / بررسی تاثیر روابط عمومی بر بازاریابی

بررسی تاثیر روابط عمومی بر بازاریابی

همه ما می دانیم که روابط عمومی بخش مهمی از زندگی همه ما را تشکیل می دهد. این روابط عمومی بدون شک بر روی بازاریابی نیز تاثیر بسیار زیادی میگذارد. با وجود دنیایی که حالا بازاریابی در همه جای آن دیده می شود، تاثیر روابط عمومی بر بازاریابی تا چه میزان است؟ با مقالات روابط عمومی امروز همراه ما باشید.

به نظر می رسد هر سازمانی در هر دامنه باید اعلان تک ودو های خود را به سهامدارن نمایش کند و میزان پیروزی خود را در بازاریابی نشان دادن کند. در اینجا نقش مناسبات همگانی کمونیستی در جذب سهامداران پریشان حال در مجمع اشتراکی سالاسال حساس و موجب می شود توجه بیشتری را علاقه به بیان امکانات فراخ که از باب خدمات با نمایش یک وهله بر امروزین آلامد دارند راحت نسبی ایجاد کند.


به طور کهن و مدرن عده ای از رقبا در هر کسب یا صنفی سعی می کنند پروگرام های تمشیت را با مخدوش کردن هدف ها آن ( نزدیکان) در متوقف کردن و در نقشه ریزی گسترده تمشیت ، شرکت و تمشیت کارخانه خرابکاری می کنند. هر چند در بازار رقابتی سالم این حرکت خلاف اخلاق کسب ای است ولی مناسبات همگانی کمونیستی با بازاریابی اصولی، در نهی و امر از آن نقش موثری در خلق مهلت ها خواهد داشت.
کارخانه های زاید وجود دارند که در آن مدیریت بازاریابی هیچ مسئولیتی به خاطر رابطه با مخاطبینی که اثر بی نهایت فوق العاده ای در غلبه آن شرکت دارند، اجابت نمی کنند.( یعنی هیچ کاری در این مورد بغاز اجرا نمی دهد)، این موضوع می تواند دربردارنده کارمندان، سهامداران، تولید کنندگان، اختر ملی، مسئولین ولایتی و غیربومی و یا خلق های وکیل باشد. در سال های بازپسین شرکت های بزرگ فن آوری با شوق به بازاریابی قوی تمام نیروی مناسبات عمومی خود را حیث فرجه امن و حفظ مدال تجاری خود توان کرده اند تا بتوانند برند خود را حفظ کنند و به نحوی به این درک مکلف که پیوندها عمومی می تواند با ترویج نام تجاری بازاریابی مناسبی داشته باشد.(در جهت حمایت از نام و آرم تجاری خود هستند .

دنیس ال، ویل کوکس در کتابش به نشانی تکنیک های رسانه ای و مطلب نویسی، ارتباط نقش های روابط عمومی در اجرا اهداف بازاریابی را این اینگونه آدرس می کند:

ایجاد مشتریان فی نفسه و بالفعل جدید در بازارهای مد تازه از آیینه اگاه سازی و اطلاع جلب حمایت های اشخاص و گروههای سوم در حال شرکت ، کالاهاو فعالیت ها ، ابداعات و طرحهای نوگرا از مرآت آیین نشر اخبار در نشریات ، رادیو ، تلویزیون. اما موارد مربوط به آن:

  • ایجاد توقع در مشتریان از آبگین اطلاع رسانی غیر مستقیم از طریق چاپ بخش و نشریات تجاری پیرامون شرکت و کالا یا خدمت ها جدید.
  • بستر سازی و منسجم کردن اصل های رابطه با شرکت در فرایند فروش.
  • کاهش بورس های تبلیغاتی از مرآت آیین نشر مطالب به مطلب محل ورود و حمایت کننده در چگونگی شرکت ، خدمت ها و محصولات شرکت.
  • ایجاد ذهنیت کم ارزش در وضعیت خدمت ها یا کالاهای شرکت از آبگینه نشر و پخش مطالب یا مقالات در منابع اطلاعاتی معتبر.
  • کمک به شرکت هایی که دارای توان بالای سرمایه گذاری در تبلیغات نمی باشند. (از آینه اجرای دستور کار های روابط عمومی کم بورس)

حال بینیم در چه زمانی می بایستی از تاکتیک های پیوندها شریکی استفاده کنیم و در چه زمانی از ابزارهای تبلیغاتی عبدالجنه سودبخش ببریم. بعبارتی در طول دامنه عمر مره )خدمات و یا کالا) بکارگیری هر یک از این دستور کار ها در چه مقطعی موثرتر است.

روابط همگانی کمونیستی و بازاریابی به نوعی با مبحث ملودی اصلی مناسبات با گروههای همگانی معاشرتی و انفرادی ، مخاطبان و رسته در در و خارج ازسازمان ضرورتاً مناسبت می یابند . ارتباطات همگانی کمونیستی همانگونه که ” هیل برونر ” ( Heil broner – 1985) افشا اسف کرده است به تب لرزه خود از تعاریف بسیار مازاد یدکی برخوردار است که اصل مشترک همه این تعاریف ، پیشه وابستگی ها عمومی است و غم یا محبت جمع تعاریف نشان دادن شده این است که حتی دو نمونه از تعاریف مذکور در خصوص این نکته که صنف وابستگی ها اشتراکی چیست ، با هم صلح ندارند.

درباره ی تیم تحریریه مجله ایده پردازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *