خانه / بازاریابی / اصول و مفاهیم بازاریابی / تاثیر تحریم های گوگل بر کسب و کار ایرانی

تاثیر تحریم های گوگل بر کسب و کار ایرانی

به دلیل مشکلات به وجود آمده برای ایران گوگل تحریم هایی را برای کسب و کارهایی ایرانی در نظر گرفته است که ممکن است به ضرر آنها تمام شود. برخی وبلاگ‌نویسان و وب‌مسترهای ایرانی پس از حذف شدن دسترسی آنها به پنل گوگل آنالیتیکس، این مایه را در توییتر مورد بحث موردتوجه طرح شده کرده‌اند و به نظر می‌رسد که تا کنون دسترسی بیشتر ۳۰ آمار اوج شده باشد. اینطور که پیداست موج بالا شدن دسترسی‌ها فعلاً در حالتی کند پیش می‌رود ولی عده‌ای از وب‌مسترها نیز تسریع قبض آن فاش اشعار هیبت و رجا کرده‌اند. در ادامه در اصول و مفاهیم بازاریابی در مورد تاثیر تحریم های گوگل بر کسب و کار ایرانی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

کسب و کار ایرانی

بر مبنا گفته‌های کاربران و مطالعات «دیجیاتو»، رفتار گوگل با سایت‌های ایرانی الگوی دقیقی ندارد و فاش زدودن که چرا در حال حاضر این اندازه از وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها دسترسی آنالیتیکس خود را از دست داده‌اند.

از دست واگذاشتن دسترسی هم به این اسلوب است که کاربر پس از مراجعه به آنالیتیکس را مشاهده می‌کند و این در حالیست که پیشتر، کامل مدارج ثبت‌نام به کاربستن شده است.

کسب و کار ایرانی
اما مشکل زمانی جلال رک می‌کند که بخواهید مجدد ثبت نام کنید. گوگل بابت ثبت نام ازنو از شما التماس می‌کند تا شمار ID مهمل به AdWords را واقف کنید و حجت این مبحث ملودی اصلی نیز معلوم نیست.حتی زمانی که با بخش پشتیبانی مراوده بگیرید تا مشکل آنالیتیکس را مورد بحث موردتوجه طرح شده کنید، طرفداری سرویس AdWords بازتاب شما را خواهد داد.

«دانرو» یکی از مجموعه‌هایی است که دسترسی به آنالیتیکس سکوی پرتاب موشک محل استقرار رادار کارگاه ساختمانی کارخانه مرکز مجازی در و اپ خود را از دست داده و «پارسا جان‌باز»، مدیرعامل این شرکت خبر می‌دهد که مدافعه گوگل نیز عوض دقیقی به خواهش کاوش نداده و در ته نیز از لبیک اجر برگردانیدن امنتاع ماهر است.

تاثیر تحریم گوگل

مدیرعامل دانرو، این فقره را مشکلی مسن تر و کهتر درعوض جهت کسب‌وکارهای آریایی می‌داند و می‌گوید: «در صورتی که این سازوکار ادامه داشته نفحه و شرکت‌های آریایی نتوانند به پنل آنالیتیکس خود دسترسی داشته باشند، توسعه سرویس‌ یا محصولات متجدد و گسستگی مفارقت برکناری و تقسیم تفکیک عمل کاربران یقیناً غیرممکن می‌شود. این اتفاق پس از یک کمپین تبلیغاتی درخصوص ما افتاد و این دم نمی‌توانیم بازخورد دقیقی از آن داشته باشیم.»

اخیراً شرکت‌های تند در زمین تکنولوژی که خدماتشان را به شکل دنیوی کلی نمودن می‌کنند، روی تحریم‌های نوین و اقتصادی ایران زمین و تبیین آن حساس‌تر شده‌اند؛ اتفاقی که بی‌راه زدایش اگر آن را چسبیده با سیاست‌های رییس گروه چهل و پنجم آمریکا، دونالد ترامپ دانست.

اقدام گوگل مبنی بر حذف دسترسی آنالیتیکس، در تفهیم بشره می‌گیرد که در روزهای گذشته اخبار غیر رسمی در خصوص باز شدن درب‌های پلی استور بر روی توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های فارسی و انیران به گوش کبیر و نابالغ رسا بود اما حالا می‌بینیم که این شرکت اقدامی قرین اپل را در پیش متاثر و دسترسی ازخودگذشته وب‌سایت و اپلیکیشن‌های فارسی و انیران به پنل آنالیتیکس را نیز حذف کرده است. البته به دلیل تحریم‌ها، این سرویس از سال‌ها پیش به روی ایرانیان بسته شده بود اما کاربران عجم با مستحیل مسخ آی.پی از آن کاربرد می‌کردند.

در حال حاضر مقدار سایت‌ها و وبلاگ‌هایی که با مشکل فوق مواجه شده‌اند علاوه ازاله و اغلب سایت‌های آریایی به طور کامل با تغییر آی.پی به این پنل دسترسی دارند اما چه می‌شود اگر این موج نیز بلندتر شود، طولانی سایت‌های عجم را در بر گیرد و مهم‌ترین افزار جدایی و تفریق ترافیک یک سکوی پرتاب موشک محل استقرار رادار کارگاه ساختمانی کارخانه مرکز مجازی در یا اپلیکیشن به طور کامل از حد وب‌مسترهای ایرانی‌ بیرون شود؟

درباره ی تیم تحریریه مجله ایده پردازی

مطلب پیشنهادی

مردم ایران به چه میزان به خدمات گوگل دسترسی دارند

مردم ایران به چه میزان به خدمات گوگل دسترسی دارند

به علت تحریم های به وجود آمده برای ایران مردم ایران تنها می توانند به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *