خانه / بازاریابی / کمین کلاهبرداران اینترنتی برای خریداران سایت های بازاریابی

کمین کلاهبرداران اینترنتی برای خریداران سایت های بازاریابی

یکی از مورادی که باید در مورد آن حساس باشید این است که در زمان خرید از سایت های بازاریابی تمام جوانب حفاظتی را در نظر بگیرید تا از هرگونه کلاهبرداری جلوگیری نمایید. رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کردستان با بیان اینکه پلیس فتا شیوه های جدید کلاهبرداری اینترنتی را به مردم معرفی می‌نماید، گفت: دانستن این شگردها باعث می گردد تا شهروندان کمتر در دام مجرمان سایبری گرفتار شوند. در ادامه در مورد کمین کلاهبرداران اینترنتی برای خریداران سایت های بازاریابی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

کمین کلاهبرداران اینترنتی برای خریداران سایت های بازاریابی

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ فرامرز شاکری اظهار کرد: در خریدهایی که مردم از اپلیکیشن و سایت‌های بازاریابی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی فعال هستند‌، باید دقت داشته باشند چون عرضه کننده جنس‌، افراد هستند و خود شرکت بازاریابی نظارتی بر عرضه و کیفیت اجناس ندارند‌، لازم است همشهریان پس از رویت جنس نسبت به پرداخت وجه اقدام نمایند‌.

کمین کلاهبرداران اینترنتی برای خریداران سایت های بازاریابی

وی ادامه داد: در پی ارجاع پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری در فضای مجازی از سوی قاضی ویژه رسیدگی به جرائم سایبری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنندج، شاکی اظهار داشت، از طریق سایت اینترنتیwww.divar.ir اقدام به خرید یک دستگاه سیستم صوتی نمودم و مبلغ ۵ میلیون ریال را به عنوان پیش پرداخت به شماره کارت بانکی معرفی شده واریز نمودم اما پس از واریز وجه فروشنده پاسخگوی تعهدات خود نبود.

سرهنگ شاکری با بیان اینکه در پی وصل این شکایت مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفته و در این رابطه پرونده تشکیل گردید، گفت: پس از انجام اقدامات پلیسی و کار فنی فردی اهل و ساکن پرند تهران بود‌، شناسایی و پس از هماهنگی‌های لازم با قاضی مربوطه متهم به پلیس فتا احضار و گوشی هوشمند وی مورد بررسی قرار گرفت و مستندات مربوطه استخراج گردید و در ادامه پیرامون موضوع پرونده از متهم تحقیق‌، نامبرده بدواً منکر قضیه بوده اما با توجه به دلایل ومدارک ومستندات پرونده به بزه انتسابی معترف و اظهار داشت، درسایت www.divar.ir به انگیزه کسب منافع مالی اقدام به درج آگهی کذب در خصوص فروش سیستم صوتی نموده و شاکی جهت خرید مبلغ ۵ میلیون ریال به حساب من واریز نموده‌، اما پس از واریز وجه دیگرجواب‌گوی شاکی نبودم‌. نهایتاً پرونده تکمیل و در معیت طرفین به دادسرا ارسال و از سوی مقام قضایی برای متهم به اتهام کلاهبرداری اینترنتی قرار قانونی مناسب صادر گردید.

درباره ی تیم تحریریه مجله ایده پردازی

مطلب پیشنهادی

نرخ تبدیل چیست

نرخ تبدیل چیست

مبنای بسیار زیادی در سئو و بازاریابی وجود دارد که باید در مورد آنها اطلاعات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *