خانه / بازاریابی / تعریف کلی سئو کلاه خاکستری

تعریف کلی سئو کلاه خاکستری

براساس دسته بندی سئو می توانیم آن را به به سه دسته قسمت بند حوت کنیم. که این سه دسته شامل: سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری است. در مقالات پیشین درباره سئو کلاه سیاه محک پذیر سئو کلاه سفید مطالبی را ارائه کردیم. در حقا سئو روش های مختلفی دارد که نمیتوان گفت همه آنها مفید هستند یعنی هر آنچه از تکنیک ها از نظر گوگل قانونی شمه جز دسته سئو کلاه سفید است و هر آنچه غیر قانونی باشد جزء دسته سئوکلاه سیاه می باشد. در این مقاله از مجله ایده پردازی بیشتر میخواهیم به تعریف کلی سئو کلاه خاکستری بپردازیم.

تعریف کلی

در واقع تعریفی که می توان درباره سئو کلاه خاکستری بیان کرد این است که سئو کلاه خاکستری چیزی مابین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است. یعنی زمانیکه گوگل متوجه آن شود سایت من وشما مورد جریمه گوگل قرار می گیرد. کسانی که دوست ندارند و نمیخواهند که نشان دهند که از قانون پی روی نمیکنند و در واقع طرفدار بی حلال هستند از تکنیک های سئو کلاه خاکستری استفاده می کنند. این را بخاطر داشته باشید که اگر از تکنیک های سئو کلاه خاکستری به درستی استفاده نشود شما و سایتتان در لبه لغزشگاه قرار خواهید گرفت یعنی با یک اشتباه کوچک تمام تلاشتان از بین خواهد رفت.

استفاده کردن از روش های کلاه خاکستری باعث می شودک که در مرز کلاه سیاه حرکت کنید لیکن قابل تشخیص توسط گوگل نخواهد بود. استفاده از ترفند سئو کلاه خاکستری موجب می شود که رشد سریعی داشته باشید ، ولی موجب نمی شود که توسط گوگل جریمه بشوید.

 

سئو کلاه خاکستری (4)

 ترفند کلاه سفید ماندن

درراستای قوانین گوگل حرکت کنید و مقررات و قوانین گوگل را رعایت نمایید. یکی از روش هایی که سئو کاران کلاه سیاه استفاده می کنند تولید محتوای پیچیده است که گوگل دیر متوجه آن می شود. اگر سلاف خواهید سئو کار کلاه سفید باشید سعی کنید که تمام قدرت خود را بر روی محتوا بگذارید. اینگونه شما با ایجاد محتوای عالی باعث می شوید که لینک دادن به سایت شما طبیعی باشد و شما را آهسته محبوب می کند .

اهمیت کلاه خاکستری

استفاده درست از سئو کلاه خاکستری میتواند در هزینه و وقت شما صرفه جویی ایجاد کند. ولی الگوریتم های گوگل باهوش هستند امتحان شدنی همانطور که میدانید گوگل هر ساله این الگوریتم ها را دگرگونی میدهد. و ممکن است بعد از این تغییرات یک سری از تکنیک های سئو کلاه خاکستری ممکن است توسط الگوریتم های گوگل جریمه شوند. پس یادتان باشد که همیشه سایتتان به روز باشد.  شاید خیلی از متخصصین سئو این موضوع را ندانند که طیف وسیعی از افرادی که به طور حرفه ای در حوزه سئو سایت یا بهینه سازی سئو سایت فعالیت دارند، در واقع دل زدگی روش سئو کلاه خاکستری استفاده می کنند .

سئو کلاه خاکستری (3)

 

تکنیک های سئو کلاه خاکستری

کامنت گذاشتن در سایت ها.

لینک سازی داخلی و لینک دادن به سایت خود.

خرید دامنه های منقضی شده و احیاء مجدد اون ها.

طراحی مجدد و تغییر ظاهری سایت.

دریافت لینک از صفحات اجتماعی افراد و سایت های معتبر و مشهور در راستای فعالیت کاری سایت

لینک سازی و دریافت لینک از شبکه های اجتماعی.

ورود به سایت از سایت ها و شبکه های اجتماعی (البته نه با آی پی های یکی)

قرار دادن کلیدواژه های هدف در عنوان آن نوا آذوقه سایت.

ارسال لینک سایت در ایمیل های ارسالی سکوی پرتاب موشک محل استقرار رادار کارگاه ساختمانی کارخانه مرکز مجازی در های خبری.

دریافت لینک از درون محتوا در دیگر سایت ها به جنگجو رپورتاژ آگهی که فوق العاده موثر در سئو است.

 

سئو کلاه خاکستری (2)

 

خرید دامنه های منقضی شده و احیاء مجدد اون ها

دامین های زیادی وجود دارند که یا منقضی شده اند یا قیمت آن ها خیلی کم می باشند و دارای مطالب مرتبط با سایت شما می باشند، در واقع خط مشی آن ها با سایت شما در یک کرانه می باشد. این دامین ها را می توانید بخرید و از مطالب آن ها استفاده کنید و کلمات کلیدی سایت خود را در مطالب آن نچ پیدا کرده و به سایت خود لینک دهید. منحصراً بس مراقب باشید که این دامین ها قبلا توسط گوگل مورد زیانمندی قرار نگرفته باشند. نیز می توانید مطالب کوتاهی برای این سایت های نو بنویسید و بعد به سایت خود توام کلمات کلیدی مرتبط لینک دهید.

 

کامنت گذاشتن

کامنت گذاری در دیگر سایت ها و حتی سایت خودتان و دادن بک لینک خواری بخش هلا مختلف سایت. اگر تشجیع شدن درستی استفاده شود، می تواند موثر واقع شود و مسکر : توانایی آفرینش تکلم یک تکنیک سئو کلاه خاکستری فوق العاده است، ولی ممکن است بعدا گوگل لینک هایی را که شما در بخش کامنت قرار زخرف دهید را زیا نکاری کند، مخصوصا اینکه صاحب آن کامنت ها را اسپم اعلام کند.

سئو کلاه خاکستری

 

ارسال لینک سایت در ایمیل های ارسالی سایت های خبری

این تکنیک بسان بک لینک است اما با این روش که شما دادرسی کردن استنطاق کردن صاحبان آن سایت ها هزینه ای را می دهید که لینکتان در خبرنامه آن ها به عنوان یک خبر قرار بگیرد. این روش هم یک تکنیک سئو کلاه خاکستری می نکهت امید که در صورت بروز یک اشتباه می تواند تاثیر منفی برای ما داشته باشد.

روش های زیادی دیگری هم وجود دارد، مانند پول دادن به دیگر سایت ها برای قرار دادن لینک ها، فروم ها و دایرکتوری هایی که فقط اجازه بک لینک می دهند و شما هم باید لینک سایتشان را در سایت خودتان قرار بدهید و غیره. حتی می توان از تکنیک هان سئو کلاه سیاه هم نیز استفاده کرد فقط باید مراقب باشیم که تا آنجایی پیش برویم که از حکم قرمز گوگل عبور نکنیم. دانستن چگونه استفاده از این تکنیک های خیلی مهم است و یا وقتی که برانگیخته شدن هیجان زده کردن هیچ آشنا نیستید، یقین با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید. سئو کلاه خاکستری به خودی خود بد محو اگر به درستی استفاده شود.

 

 

 

درباره ی تیم تحریریه مجله ایده پردازی

مطلب پیشنهادی

انتخاب رنگ مناسب برای کمپین بازاریابی

انتخاب رنگ مناسب برای کمپین بازاریابی

تحقیقات نشان داده است گزینش رنگ کم قیمت در محیط کار روی خلق‌وخو و میزان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *