خانه / تبلیغات / فریب این گونه تبلیغات را نخورید

فریب این گونه تبلیغات را نخورید

بعضی از تبلیغات وجود دارند که مکن است بیشتر جنبه سو استفاده را داشته باشند و به عنوان تبلیغات منفی محسوب بشوند برای همین منظور باید در مورد آن حساس باشید. مجتبی‌ زارعی‌ رئیس پژوهشکده‌ علوم و فناوری پزشکی دانشگاه شهید بهشتی در نشست خبری چهارمین همایش‌ بین‌المللی نقشه‌برداری‌ مغز‌ ایران‌ که امروز در محل این پژوهشکده‌ برگزار شد، گفت: پژوهشکده فناوری‌های نوین دانشگاه شهید بهشتی‌ از مهرماه سال گذشته شروع به فعالیت کرده است‌ و مصوبه وزارت علوم‌ برای تأسیس‌ را اخذ کرده است و با سه گروه مهندسی پزشکی، فناوری هسته‌ای در پزشکی و تحقیقات بالینی در فناوری‌ به کار خود ادامه می‌دهد. در ادامه در مورد مطلب فریب این گونه تبلیغات را نخورید بیشتر صحبت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همایش نقشه‌برداری مغز برای چهارمین سال در ایران برگزار می‌شود و دانشمندان‌ از سراسر دنیا‌ در این همایش‌ شرکت می‌کنند، امسال ۱۰ دانشمند برتر در زمینه تصویربرداری‌ مغز از کشورهای‌ انگلستان‌، آلمان، آمریکا و دانمارک‌ اعلام آمادگی کردند تا در این همایش شرکت کنند.زارعی‌ عنوان کرد: تحقیقات در زمینه نقشه‌برداری مغز در ایران بسیار کم است البته باید بگوییم‌ که علم تصویربرداری‌ مغز خود در دنیا جدید بوده و تحقیقات‌ کمتری در این زمینه انجام شده است.

فریب این گونه تبلیغات را نخورید

رئیس پژوهشکده‌ علوم و فناوری پزشکی دانشگاه شهید بهشتی، افزود: هدف ما از برگزاری این همایش برای چهارمین سال این است که در مسیر رشد‌ علم نقشه برداری مغز برای تشخیص‌ بیماری‌ها و عملکرد‌ مغز از سایر کشورهای‌ دنیا عقب نمانیم‌ و در حوزه تحقیقاتی‌ پیشگام‌ باشیم.

زارعی‌ تصریح کرد: برای پیشرفت در زمینه علم نقشه‌برداری مغز احتیاج به تجهیزات و بودجه داریم زیرا این علم در زمره‌ علم های‌تک‌ قرار می‌گیرد.دبیر علمی چهارمین همایش تصویربرداری‌ مغز ایران‌ گفت: محورهای همایش امسال در زمینه تکنیک‌های ام‌ آر‌ آی، پت‌اسکن، ثبت سیگنال‌های مغز، تحریک الکترومغناطیسی‌ مغز از لحاظ بالینی است.

وی افزود: در همایش امسال‌ مخترع دستگاه‌ الکترو‌مغناطیسی مغز یک جراح مغز و اعصاب از هاروارد‌، یک استاد برتر فیزیک‌ تصویربرداری ام‌ آر‌ آی و پروفسور علوی‌ مخترع دستگاه‌ تصویربرداری‌ پت‌اسکن از دانشگاه پنتیل‌وانیا برای ارائه مطالب‌ خود و نشان دادن به روزترین‌ تحقیقات در زمینه‌ تصویربرداری‌ مغز حضور دارند‌.

فریب این گونه تبلیغات را نخورید

رئیس پژوهشکده‌ علوم و فناوری پزشکی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه تصویربرداری‌ مغز در زمینه تشخیص‌ و درمان بیماری‌ها استفاده نمی‌شود، تأکید کرد: متأسفانه از چهار سال پیش که همایش‌ نقشه‌برداری مغز را برگزار کردیم‌ شاهد آن هستیم که برخی افراد از این موضوع سوء استفاده کرده‌اند و با تبلیغات دروغین‌ از این راه کسب درآمد می‌کنند، این افراد‌ با یک ام‌ آر‌ آی و نوار مغز، تصویری رنگی به مردم می‌دهند و آن را با عنوان نقشه‌برداری مغز‌ به مردم غالب‌ می‌کنند اقدامی که از نظر علمی کاملاً منسوخ است و هیچ کمکی‌به پزشک و بیمار‌ نمی‌کند.

درباره ی تیم تحریریه مجله ایده پردازی

مطلب پیشنهادی

بالا بردن میزان استفاده از مسدودکنندگان تبلیغات

بالا بردن میزان استفاده از مسدودکنندگان تبلیغات

یکی از مواردی که در مورد تبلیغات وجود دارد مسدودکنندگان تبلیغات می باشد که با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *