خانه / تبلیغات / فریب این گونه تبلیغات را نخورید

فریب این گونه تبلیغات را نخورید

بعضی از تبلیغات وجود دارند که مکن است بیشتر جنبه سو استفاده را داشته باشند و به عنوان تبلیغات منفی محسوب بشوند برای همین منظور باید در مورد آن حساس باشید. مجتبی‌ زارعی‌ رئیس پژوهشکده‌ علوم و فناوری پزشکی دانشگاه شهید بهشتی در نشست خبری چهارمین همایش‌ بین‌المللی نقشه‌برداری‌ مغز‌ ایران‌ که امروز در محل این پژوهشکده‌ برگزار شد، گفت: پژوهشکده فناوری‌های نوین دانشگاه شهید بهشتی‌ از مهرماه سال گذشته شروع به فعالیت کرده است‌ و مصوبه وزارت علوم‌ برای تأسیس‌ را اخذ کرده است و با سه گروه مهندسی پزشکی، فناوری هسته‌ای در پزشکی و تحقیقات بالینی در فناوری‌ به کار خود ادامه می‌دهد. در ادامه در مورد مطلب فریب این گونه تبلیغات را نخورید بیشتر صحبت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همایش نقشه‌برداری مغز برای چهارمین سال در ایران برگزار می‌شود و دانشمندان‌ از سراسر دنیا‌ در این همایش‌ شرکت می‌کنند، امسال ۱۰ دانشمند برتر در زمینه تصویربرداری‌ مغز از کشورهای‌ انگلستان‌، آلمان، آمریکا و دانمارک‌ اعلام آمادگی کردند تا در این همایش شرکت کنند.زارعی‌ عنوان کرد: تحقیقات در زمینه نقشه‌برداری مغز در ایران بسیار کم است البته باید بگوییم‌ که علم تصویربرداری‌ مغز خود در دنیا جدید بوده و تحقیقات‌ کمتری در این زمینه انجام شده است.

فریب این گونه تبلیغات را نخورید

رئیس پژوهشکده‌ علوم و فناوری پزشکی دانشگاه شهید بهشتی، افزود: هدف ما از برگزاری این همایش برای چهارمین سال این است که در مسیر رشد‌ علم نقشه برداری مغز برای تشخیص‌ بیماری‌ها و عملکرد‌ مغز از سایر کشورهای‌ دنیا عقب نمانیم‌ و در حوزه تحقیقاتی‌ پیشگام‌ باشیم.

زارعی‌ تصریح کرد: برای پیشرفت در زمینه علم نقشه‌برداری مغز احتیاج به تجهیزات و بودجه داریم زیرا این علم در زمره‌ علم های‌تک‌ قرار می‌گیرد.دبیر علمی چهارمین همایش تصویربرداری‌ مغز ایران‌ گفت: محورهای همایش امسال در زمینه تکنیک‌های ام‌ آر‌ آی، پت‌اسکن، ثبت سیگنال‌های مغز، تحریک الکترومغناطیسی‌ مغز از لحاظ بالینی است.

وی افزود: در همایش امسال‌ مخترع دستگاه‌ الکترو‌مغناطیسی مغز یک جراح مغز و اعصاب از هاروارد‌، یک استاد برتر فیزیک‌ تصویربرداری ام‌ آر‌ آی و پروفسور علوی‌ مخترع دستگاه‌ تصویربرداری‌ پت‌اسکن از دانشگاه پنتیل‌وانیا برای ارائه مطالب‌ خود و نشان دادن به روزترین‌ تحقیقات در زمینه‌ تصویربرداری‌ مغز حضور دارند‌.

فریب این گونه تبلیغات را نخورید

رئیس پژوهشکده‌ علوم و فناوری پزشکی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه تصویربرداری‌ مغز در زمینه تشخیص‌ و درمان بیماری‌ها استفاده نمی‌شود، تأکید کرد: متأسفانه از چهار سال پیش که همایش‌ نقشه‌برداری مغز را برگزار کردیم‌ شاهد آن هستیم که برخی افراد از این موضوع سوء استفاده کرده‌اند و با تبلیغات دروغین‌ از این راه کسب درآمد می‌کنند، این افراد‌ با یک ام‌ آر‌ آی و نوار مغز، تصویری رنگی به مردم می‌دهند و آن را با عنوان نقشه‌برداری مغز‌ به مردم غالب‌ می‌کنند اقدامی که از نظر علمی کاملاً منسوخ است و هیچ کمکی‌به پزشک و بیمار‌ نمی‌کند.

درباره ی تیم تحریریه مجله ایده پردازی

مطلب پیشنهادی

تبلیغات موثر در تلگرام

تبلیغات موثر در تلگرام

تلگرام هم عصر امروزین به آدرس یکی از مهمرین ادوات های تبلیغات در دنیای اینرتنت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *